[FII] Pęknięta sprężyna w zawieszeniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Blutut
    Classic
    • 2012
    • 21

    [FII] Pęknięta sprężyna w zawieszeniu

    1. mrfazi - 2 szt.
    2. leonn - 2 szt.
    3. georgg - 1 szt.
    4. eaglemirek - 1 szt.
    5. ruwado - 2 szt.

    razem: 8 sztuk
  • piociel
    Rider
    • 2010
    • 526
    • Volkswagen

    #2
    [FII] Pęknięta sprężyna w zawieszeniu

    Żona donisła że jej coś stuka w "kole". I o dziwo faktycznie coś stukało.
    Odkręciłem prawe przednie koło i okazało się, że pękła sprężyna w dolnym mocowaniu amortyzatora. Odpadło dokładnie pół zwoju. Trochę to dla mnie dziwne bo auto ma 3 lata z kawałkiem i przejechane <30 kkm. Wcześniej nigdy to mi sie nie stało, dlatego moje pytania:
    1. Czy można jeździć z takim uszkodzeniem?
    2. Czy wymienia się pojedynczą sprężynę czy też muszę obie z przodu
    3. Czy jest sens zwracanie się do ASO i liczenie na gest dobrej woli (wszystkie przeglądu u nich).
    Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
    Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

    Komentarz

    • micrusec
      Rider
      • 2013
      • 559

      #3
      Zamieszczone przez piociel
      1. Czy można jeździć z takim uszkodzeniem?
      Nie.
      Zamieszczone przez piociel
      2. Czy wymienia się pojedynczą sprężynę czy też muszę obie z przodu
      Jeżeli kupisz taką samą jak posiadasz (oznaczenie plus kropki) to jedną wymień w przeciwnym wypadku obie jednakowego producenta.
      Zamieszczone przez piociel
      3. Czy jest sens zwracanie się do ASO i liczenie na gest dobrej woli (wszystkie przeglądu u nich).
      Tak, ponieważ to dziwne że pękła w tak młodym aucie o tak niskim przebiegu a zwłaszcza z przodu. Gdyby to był tył to śpiewka "przeładowałeś Pan auto to pękło ze zmęczenia". Dłuższa jazda może uszkodzić kolumnę, złe spasowanie nowej sprężyny.

      Komentarz

      • kapi
        L&K
        • 2009
        • 1174
        • Fabia combi

        #4
        Zamieszczone przez piociel
        2. Czy wymienia się pojedynczą sprężynę czy też muszę obie z przodu
        zaleca sie wymianę obu sprężyn, one pracują (siadają) i jak wstawisz nową, nawet o takim samym oznaczeniu jak pisze micrusec, to auto może stać krzywo.

        btw, ciekawe czemu pękła, łożysko amortyzatora uszkodzone ?
        OII sprzedana


        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

        Komentarz

        • piociel
          Rider
          • 2010
          • 526
          • Volkswagen

          #5
          Po przekroju w uszkodzonym miejscu wydaje mi się, że powodem była wada materiałowa. Nawet nie chce myśleć czy łożysko jest uszkodzone. Dzisiaj pojade do ASO i spróbuje namówić ich na gest dobrej woli. Pewnie dupa z tego wyjdzie ale nie mam nic do stracenia

          [ Dodano: Pon 04 Maj, 15 08:43 ]
          Jestem po wizycie w ASO. I jak zawsze u Skody zostałem spuszczony na drzewo. O gest dobrej woli można się obiegać w przypadku gdy część jest droższa od 250 zł. Sprężyna kosztuje 240 zł z wymianą po rabatach 450 zł. Grzecznie się pożegnałem i tylko utwierdziłem w przekonaniu, że od nich to nigdy pomocnej ręki nie dostane.
          Koszt nie wielki, ale dlatego m.in. nie kupiłem OIII.

          Załączam zdjęcie uszkodzonej sprężyny.

          Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
          Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

          Komentarz

          • kapi
            L&K
            • 2009
            • 1174
            • Fabia combi

            #6
            Zamieszczone przez piociel
            Po przekroju w uszkodzonym miejscu wydaje mi się, że powodem była wada materiałowa
            piociel, możesz pokazać zdjęcie "od czoła" tego pęknięcia ? czy jest tam wżer ?
            jakieś zdjęcie "makro" - z bliska.
            OII sprzedana


            Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

            Komentarz

            • piociel
              Rider
              • 2010
              • 526
              • Volkswagen

              #7
              Problem z tym, że tego kawałka już nie ma. Tak był tam wżer, czyli sprężyna musiała być już dawno pęknięta a czas zrobił swoje. Czyli wada materiałowa, jednak nie mam teraz czasu na "kopanie się z koniem". Sprężyna wymieniona. Łącznie 170 zł.
              Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
              Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

              Komentarz

              Pracuję...